Tel : +90 532 465 71 32
Email: info@tiramolayachting.com

İzmir Çeşme Arası Kaç Km ?

photo

İzmir Çeşme Arası Kaç Km

            İzmir Çeşme arası kaç km olduğu merak edilen konuların başında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında ufak kaçamaklar yapmak isteyen kişi ya da kişiler; kaçamaklarında Çeşme’yi tercih ediyorlar. Hem keyifli vakit geçirmenin hem de berrak bir denizin adresi olan Çeşme; İzmir’den toplam 88 km. Ortalama İzmir’den 1 saat 6 dakikada ulaşabileceğiniz Çeşme; en çok da yaz aylarında turistlerin uğrak noktası!

            Gezilecek yerlerinden çok denizi ile dikkat çeken Çeşme’ye; İzmir’in haricinde bir çok noktadan ulaşım sağlanabilir.

 

İzmir’den Çeşme’ye Hangi Araçlar İle Ulaşım Sağlanır?

            İzmir’den Çeşme’ye rahatlıkla kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızın yanı sıra otobüs ile ulaşım sağlamak da mümkün. Bu ulaşım imkanlarının yanı sıra yat kiralayarak da İzmir’den Çeşme’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

            Peki İzmir’den Çeşme’ye hangi firmalar ile yolculuk yapılabilir? İşte sorunuzun cevabı bu metnin devamında! İzmir’den Çeşme güzergahına ilerleyen tüm firmaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra İzmir’den kalkan Çeşme otobüsleri ile de yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

 

Çeşme’de Ne Yapılır?

            Tertemiz denizi, etkileyici plajları, doğal ve tarihi güzellikleri, gece ve eğlence hayatı ile bilinen çeşme; bu sebeplerden dolayı bir çok tatilcinin gözdesi olmuş durumda. Çeşme’de gezecek yerlere baktığınızda ilk olarak karşınızı Alaçatı çıkar. Alaçatı tarihin yanı sıra bin bir farklı güzellikleri bulunduran; renkli sokakları ile gidenleri büyüleyen bir yerdir.

            Tarih arıyorsanız da ideal yerdesiniz! Erythari Antik Kenti, Çeşme Kalesi, Kervansaray, Çeşme Ilıcaları, Eşek Adası, Sakız Adası, Sakızağacı Koruluğu, Germiyan Köyü gibi tarihi yerleri bünyesinde bulunduran Çeşme ile tam anlamıyla geçmişe yolculuk yapacaksınız.

            Plajlarının temizliği ve berraklığı ile de tanınan Çeşme;  Ilıca Plajı, Ayayorgi Koyu, Pırlanta Plajı, Boyalık Koyu, Kocakarı Plajı, Sakızlı Koy, Altınkum gibi birçok plajı ve doğal güzelliği bünyesinde bulundurmaktadır.

            Çeşme’nin bir diğer ün kazanmış yerler arasında beachclublar bulunmaktadır. Sole&Mare, ZioBeach, Fly – lnnBeach, Kafe Pi Beach, FunBeach ve bunu gibi birçok beachclub Çeşme’de yer almaktadır. Bu nedenle Çeşme’ye gidip, harika günler geçirmeniz; tek bir rotaya bakar!

Yorumlar

Cevap Yaz